Apple, Kaybolan Bir AirTagin Android Telefonla Bulunmasına İzin Veriyor

Apple, dün akşam gerçekleştirmiş olduğu lansman etkinliği ile birlikte, aylardır sızıntılara konu olan ve aslında geçtiğimiz ekim ayında iPhone 12 modelleri ile birlikte tanıtılması beklenen nesne takip aracı AirTag'i resmen tanıttı. 

25.02.2022 04:00:34 tarihinde yayınlandı.

Apple, dün akşam gerçekleştirmiş olduğu lansman etkinliği ile birlikte, aylardır sızıntılara konu olan ve aslında geçtiğimiz ekim ayında iPhone 12 modelleri ile birlikte tanıtılması beklenen nesne takip aracı AirTag'i resmen tanıttı. 

AirTag, Apple ürün ekosisteminin bir parçası olduğundan kullanabilmek için iOS ile çalışan bir cihaza ihtiyaç duyuluyor. Ancak görünen o ki Apple, kayıp bir AirTag'i bulabilmek için iOS ile çalışmayan cihazlardan da yarım almakta bir sakınca görmüyor.

İLGİLİ HABER Neredeyse Bir iPhone Kadar Güçlü Olan Yeni Apple TV 4K Duyuruldu

Resmi web sitesinin ABD sürümünde yeni bir destek sayfası yayınlayan Apple, kaybolan bir AirTag'in nasıl bulunabileceğini açıkladı. Açıklamadaki en dikkat çeken ifadelerden biri ise kayıp AirTag'in bir iPhone'un yanı sıra NFC destekli "herhangi" bir akıllı telefon tarafından bulunabilecek olmasıydı.

Apple'ın açıklamasına göre sahipsiz(!) bir AirTag bulduğumuzda iPhone ya da NFC destekli herhangi bir akıllı telefonu AirTag'in beyaz tarafına dokundurduğumuzda AirTag'in seri numarası da dahil olmak üzere ürün ile ilgili bilgiler sunan bir web sitesi açılıyor.

İLGİLİ HABER Apple Türkiye, iPad Modellerine Yüksek Denebilecek Oranda Zam Yaptı

Eğer AirTag'in sahibi, ürünü kayıp olarak bildirdiyse söz konusu internet sitesinde AirTag'in sahibi ile nasıl iletişime geçebileceğiniz konusunda bilgiler yer alacak. Apple, sitesinde açık bir şekilde "Kayıp Modu mesajını iPhone veya Android gibi NFC özellikli herhangi bir akıllı telefonda görüntüleyebilirsiniz" ifadelerine yer veriyor.

Anlaşılan o ki Apple, AirTag'i iPhone kullanıcılara özel bir "yardımcı" olarak geliştirmiş olsa da kaybolduğu takdirde hangi işletim sistemi tarafından desteklendiğinin bir önemi olmayacağının farkında. AirTag, Türkiye'de de satışa sunulacak ancak Apple, henüz bir çıkış tarihi açıklamış değil.


Kaynak webtekno.com

 

iPhone 15, "Qi2" Kablosuz Şarj Destekleyen İlk iPhone Oldu! (Peki Bu Ne Anlama Geliyor?)

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın iPhone 15 lansmanı geride kaldı. Gerçekleştirilen etkinlikte iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile resmen tanışma imkânı yakaladık. Ancak Apple, geçmişte olduğu gibi bu yıl da yeni akıllı telefonlarının tüm özelliklerini lansmanda açıklamadı. Mesela iPhone 15 ailesinin kablosuz şarj özelliklerine çok da değinilmedi.