e-Devlet Kullanıcı Sayısı Açıklandı: Hala Hiç e-Devlet Kullanmayan Milyonlar Var...

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet hizmeti ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamalarda hem e-Devlet'i kaç kişinin kullandığı hem de e-Devlet'e yönelik çalışmalara değinildi. 

11.08.2022 21:30:21 tarihinde yayınlandı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet hizmeti ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamalarda hem e-Devlet'i kaç kişinin kullandığı hem de e-Devlet'e yönelik çalışmalara değinildi. 

Ali Taha Koç tarafından yapılan açıklamalara göre e-Devlet kullanıcı sayısı, an itibarıyla 60 milyonun üzerine çıkmış durumda. Bu rakam, 15 yaş ve üzeri nüfusun yüzde 91'ine denk geliyor. e-Devlet'te toplam 6 bin 665 dijital hizmet bulunduğundan bahseden Koç, "Araçlarım" gibi bütünleşik hizmetlerin her geçen gün biraz daha popüler olduğunu söyledi. Ali Taha Koç'a göre Araçlarım hizmeti, bugüne dek 310 milyondan fazla kez kullanıldı.

"Salgın dönemiyle e-Devlet Kapısı'nın önemi de arttı. e-Devlet Kapısı, sadece salgın gibi olağanüstü zamanlarda işleri kolaylaştırmakla kalmadı, aynı zamanda vatandaşlarımızın zamandan da tasarruf etmelerini sağladı. e-Devlet Kapısı sağladığı kolaylıklar ve tasarruflar sayesinde Dijital Türkiye yolunda atılan en büyük adım olduğunu her geçen gün ispatlamaya devam ediyor. Bugün itibarıyla kullanıcı sayısı 60 milyonu geçen e-Devlet Kapısı çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor.

Araçlarım, Çalışma Hayatım, İkametgahım gibi bütünleşik hizmetlerle vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz. Bütünleşik hizmetlerimiz vatandaşlarımız tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. 2020 yılında açılan Araçlarım bütünleşik hizmeti bugüne kadar 310 milyondan fazla kullanıldı..."

İLGİLİ HABER e-Devlet'e 'Nöbetçi Eczane Bulma' Özelliği Eklendi: Peki Nasıl Kullanılır?

İLGİLİ HABER Bu Kimlik, Gerçekten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mı Ait? Konunun Uzmanı E-Devlet'in Gerçekten Hacklenip Hacklenmediğini İnceledi!


Kaynak webtekno.com

 

Tesla’nın ‘Meme’ Kripto Para Birimi Shiba Inu ve Bitcoin ile Ödeme Kabul Edeceğini Gösteren Kodlar Ortaya Çıktı

WatcherGuru isimli kripto para bilgi paylaşım platformundaki bazı geliştiriciler, Elon Musk'ın otomobil şirketi Tesla ile ilgili dikkat çeken bir detay yakaladı. Şirketin internet sitesindeki herkese açık olmayan kodlara ulaşmayı başaran geliştiriciler, şirketin alternatif ödeme yöntemi olarak Bitcoin ve Shiba Inu'yu eklediklerini gördüler. Bu durum, kripto para dünyası için kritik önem arz ediyor. 

Milyonlarca Dolar Söz Konusu: Twitch Türkiyede Kaç Para Aklandığı ve Kredi Kartı Bilgilerinin Nasıl Çalındığı Ortaya Çıktı

Yayın platformu Twitch’te uzun zamandır yaşandığı ortaya çıkan ancak son günlerde somut bir şekilde kendisini gösteren kara para aklama olayı giderek büyümeye devam ediyor. Özellikle sosyal medyada birçok kullanıcı, bu işe karışmış Twitch yayıncılarını belirlemek için daha önce sızdırılan Twitch verilerini ayıklamaya devam ediyorlar.

Bundledan 2021nin İz Bırakan Olayları İçin Özel NFT Koleksiyonu [Siz de Alabilirsiniz]

Türkiye'nin en popüler haber uygulamalarından bir tanesi olan ve geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Bilişim Ödülleri 2021 kapsamında da "Yılın Bağımsız Haber Uygulaması" olarak seçilen Bundle, 2021'in sonu için herkesi etkileyecek bir etkinlik başlattı. Bu etkinlik kapsamında tüm kullanıcıların ulaşabilecekleri çok özel bir NFT koleksiyonu oluşturdu. Dileyen herkes, Bundle'ın sunduğu NFT'lere ulaşabiliyor.

2022’in İlk Yarısında En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar Belli Oldu

2022'nin ilk yarısında mobil oyun ve uygulama sektöründe neler yaşandı? Buna bir cevap olarak SocialPeta, "H1 2022 Mobil Oyun ve Uygulama Pazarlama İncelemesi" içeriğini yayınladı ve mobil oyun ve uygulama endüstrisinde çalışan insanlara ürünlerinin küreselleşmesinde yardımcı olacak önemli bilgiler sağladı.