TRT Worldün İstanbula Küçük Suriye Benzetmesi, Sosyal Medyada Büyük Tepki Topladı: İşte Gelen Tepkiler

TRT World’ün YouTube sayfasında paylaşılan bir video sosyal medyanın gündemine oturdu. İstanbul’un Fatih ilçesinde geçen “İstanbul’un küçük Suriye’sinde 30 dolar nasıl harcanır? “ başlıklı videoda Fatih için ‘küçük Suriye’ ifadelerinin kullanılması büyük tepki çekti. 

27.03.2022 09:30:19 tarihinde yayınlandı.

TRT World’ün YouTube sayfasında paylaşılan bir video sosyal medyanın gündemine oturdu. İstanbul’un Fatih ilçesinde geçen “İstanbul’un küçük Suriye’sinde 30 dolar nasıl harcanır? “ başlıklı videoda Fatih için ‘küçük Suriye’ ifadelerinin kullanılması büyük tepki çekti. 

Videoyu izleyenler, videoda kullanılan ifadelere olan tepkilerini sosyal medya üzerinden gösterdi.  Kimi kullanıcılar da dünyanın pek çok şehrinde, örneğin New York'ta da 'küçük İtalya' 'Çin mahallesi' gibi kullanımların olduğuna; buradaki kullanımın yanlış yönlendirildiğine dikkat çekti.

TRT World’ün YouTube sayfasında yayımlanan videoda Fatih’teki işletmeleri gezerek yemek yiyen ve 30 doların en iyi şekilde nasıl harcanacağını kendince anlatan sunucunun Fatih’i küçük bir Suriye’ye benzetmesi, İstanbul’daki yemek kültürünü gösterirken “Adeta küçük Suriye, cennet gibi” ifadelerini kullanması izleyenlerin tepkisini çekti.

Fatih’te bulunan caddelerin büyük bir çoğunluğundaki işletmelerin Suriyeli işletmecilere ait olması sebebiyle videoda böyle ifadelere yer verilirken, gelen tepkiler sonrasında video, TRT World’ün YouTube sayfasından kaldırıldı. Olaya dair TRT'den henüz herhangi bir açıklama ise gelmedi.

Türkiye kültürünün tüm dünya ile paylaşıldığı bir sosyal medya platformunda, devlete ait bir kanalda bu ifadelerin kullanılması sert eleştirileri de beraberinde getirdi. Videoya gelen tepkiler ise şu şekildeydi: 


Kaynak webtekno.com

 

Daha Resmi Duyurusu Bile Yapılmayan NVIDIA GeForce RTX 4090 Tiın Kripto Para Madenciliğinde Kullanıldığı Ortaya Çıktı

Kripto para camiasının önemli paydaşlardan olan madenciler, şu sıralar gözlerine inanamayacakları bir madencilik girişimine odaklanmış durumdalar. Flexpool isimli madencilik platformunda yer alan bilgilere göre birileri, NVIDIA ve AMD'nin henüz piyasaya sürülmemiş modellerini kullanarak Ethereum madenciliği yapıyor. Bu modeller; NVIDIA GeForce RTX 4090 Ti ve AMD Radeon RX 7000.

Profesyonel Müzik Dinlemek İsteyenlere: OneOdio Monitor 60 Kulaklık İncelemesi

Eğer sizler de benim gibi müzikle yatıp kalkan, kulağından kulaklık eksik olmayan biriyseniz, yeni bir kulaklık satın almak istediğinizde pek çok şeye dikkat ediyorsunuzdur. Her ne kadar basitmiş gibi görünse de birbirinden farklı teknolojiyle gelen kulaklıklar, müzik zevkinizi çok yukarılara taşıyabilir. Bugün dixlrtr, Hi-Res gibi önemli ses teknolojileriyle donatılmış, yanında 3 farklı kablo çeşidiyle gelen kulaküstü kulaklık modeli OneOdio Monitor 60'ı inceleyeceğiz. 

Akü Gibi Bataryası Olan Telefon: TECNO POVA Neo 3ten İlk Bilgiler Geldi

Piyasaya sürdüğü ürünlerle son dönemlerde Türkiye'de de ilgi görmeye başlayan teknoloji şirketi TECNO, bir süredir yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. "POVA Nova 3" isimli telefon ile ilgili gelen son haberler, bu akıllı telefonun özellikle de batarya performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak gibi görünüyor.