WhatsApp’a Mesajlara Emoji İle Tepki Verme Özelliği Geldi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son zamanlarda yayınladığı güncellemelerle sık sık gündeme geliyor.

23.02.2022 10:15:21 tarihinde yayınlandı.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son zamanlarda yayınladığı güncellemelerle sık sık gündeme geliyor.

Geçtiğimiz günlerde web uygulaması üzerinden sticker oluşturma özelliğini duyuran şirket, şimdilik yalnızca iOS beta sürümünde kullanılabilen, bir süredir üzerinde çalıştığı yepyeni özelliğini duyurdu.

Birkaç ay önce kısıtlı bir kitlede denenmeye başlanan bu özellik, Apple iOS sistemlerde uygulamanın Beta versiyonuna eklendi. Şimdilik küçük bir grupta kullanılabilen özellik, mesajlara emoji ile tepki verme imkânı sunuyor.

Tepkiler özelliği ile;

İLGİLİ HABER WhatsApp Web’e Kendi Çıkartmanızı Yapmanızı Sağlayan Bir Özellik Eklendi: Nasıl Yapılacağını Adım Adım Anlattık

Hala geliştirilme aşamasındaki mesajlara emoji ile tepki verme ve verilen tepkileri görüntüleme özelliğinin, 2022 yılının başında Android, iOS, Web ve Masaüstü kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.


Kaynak webtekno.com

 

NFT Piyasası Tamamen Tarihe Karışabilir: En Önemli Özelliği Kaldırılıyor!

Kripto varlık piyasalarının geçtiğimiz yıllardaki trendi, NFT'lerdi. Değiştirilemez tokenler olarak da bilinen blok zinciri tabanlı NFT'ler, en basit anlatımı ile herhangi bir dijital içeriğin lisanslanmasını ve sadece bir kişiye ait olmasını sağlıyordu. O dönemler büyük ses getiren ve insanların devasa paralar döktükleri teknolojinin dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de eser sahiplerinin haklarının korunmasıydı.