Xiaominin 2022de Kaç Farklı Telefon Modeli Çıkaracağı Ortaya Çıktı: Listede Yeni Katlanabilir Telefonlar da Var

Genelde piyasaya çok fazla ve sık sık akıllı telefon sürmesiyle tanınan Xiaomi için bu yıl da bir istisna olmayacak gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre Çinli teknoloji devi şirketi en az 12 tane yeni akıllı telefonu bu yıl içerisinde satışa sunmayı planlıyor. 

21.02.2022 11:45:16 tarihinde yayınlandı.

Genelde piyasaya çok fazla ve sık sık akıllı telefon sürmesiyle tanınan Xiaomi için bu yıl da bir istisna olmayacak gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre Çinli teknoloji devi şirketi en az 12 tane yeni akıllı telefonu bu yıl içerisinde satışa sunmayı planlıyor. 

Oldukça sağlam ve tutarlı bir sızıntı geçmişine sahip Digital Chat Station’a göre Xiaomi kodunda yaklaşmakta olan 12 adet yeni telefona dair referans bulunuyor. Kod isimlere sahip yeni telefonların neler olabileceğine dair ise bazı tahminler var. 

Gönderinin çevirisine göre, 'munch', 'rubens', 'matisse' ve 'fog' kod adları, muhtemelen K50, K50 Pro, K50 Pro Plus ve K50 Gaming Edition dahil olmak üzere Redmi K50 serisine atıfta bulunuyor. Snapdragon 870, Dimensity 8000 ve Dimensity 9000 yonga setleri tarafından desteklenecek olan yeni cihazların şubat ortası ve sonunda geleceği tahmin ediliyor. 

'thor' ve 'loki' kod adlı telefonların ise şu anda en iyi Snapdragon yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 1 ile donatılmış kamera odaklı amiral gemileri olduğu söyleniyor. Bu yeni ve iddialı telefonların, Xiaomi 12 serisinin üyeleri olabileceği düşünülüyor. Katlanabilir telefon olduğu düşünülen ‘light’ ve ‘thunder’ kod isimli telefonların ise Xiaomi Mi Mix Flip ve Xiaomi Mix Fold 2 olabileceği tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABER Fiyat/Performans İsteyenler İçin Hala Alınabilir Durumda Olan Uygun Fiyatlı Xiaomi Akıllı Telefon Tavsiyeleri

Son olarak Snapdragon 7 serisi yonga setlerini desteklemesi beklenen 'zizhan', 'zijin', 'taoyao' ve 'opal' kod isimli telefonlar var. Bu telefonlar, bu kod isimlerin daha önce de ilişkilendirildiği Xiaomi 12 Lite ile uyuşuyor. Ancak bunlardan bir ya da iki tanesinin, Snapdragon 2 serisi yonga setine sahip Redmi Note 12 serisine ait olması da muhtemel. 


Kaynak webtekno.com

 

PlayStation 5te Kol Kırdırtacak Bir Hata Ortaya Çıktı: Oyunun Ortasında Donup Kalıyor (Ama Çözümü Var)

Japon teknoloji devi Sony, en yeni oyun konsolu PlayStation 5 için yeni bir sistem yazılımı güncellemesi yayınladı. Söz konusu güncelleme ile PSN olarak da bilinen PlayStation Network için yeni bir hüküm ve koşullar sözleşmesi yayınlandı. Oyunseverler, söz konusu sözleşmeyi onayladıktan sonra oyun keyfine kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Ancak bu noktada çok önemli bir sorun var gibi görünüyor…

Googledan Türkiyenin İlk Kadın Veteriner Hekimi Sabire Aydemire Özel Doodle

Google, özel günleri kutlamak; sanatçılar, bilim insanları, kâşifler ve çeşitli tarihi kişilikleri anmak amacıyla o günlerde arama motorundaki logosunda geçici bir değişikliğe gidiyor. Bildiğimiz klasik Google yazısının yerine o günün önemli olaylarını anlatan ‘Doodle’ isimli çizimlere yer veriyor. Google Doodle’larının bugünkü misafiriyse tarihimizin en önemli bilim insanlarından birisi oldu.

Huawei, HarmonyOS 2 İşletim Sistemi Desteğini 25 Telefonuna Daha Getirdi: İşte Destekleyen Huawei ve Honor Telefonlar

HarmonyOS 2 sisteminin resmi olarak piyasaya sürülmesiyle birlikte Huawei; çok sayıda cihazı kapsayan tarihteki en büyük sistem güncelleme planını başlatmış bulunuyor. Bu yeni sistem güncellemesi sayesinde birçok eski model, yeni bir akıllı telefon gibi hissettirecek. An itibariyle 100’den fazla modelin dahil olduğu 120 milyondan daha fazla Huawei ve Honor cihazı bu güncellemeye sahip. 

Samsung, Appleın Adını Bağıra Bağıra iPhone 14ü Trolledi

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın yeni iPhone serisi de dahil olmak üzere pek çok yeni ürününün tanıtıldığı bir lansman etkinliği gerçekleştirilmişti. Etkinlikten sonra iPhone serisinin donanım ve tasarım anlamında yeteri kadar ilerlemediğini düşünen pek çok kişi vardı. Steve Jobs'ın kızı bile bu konuda firmayı eleştirmişti. 

Bu Ne Güzel Sürpriz: Samsung, 7 Yıllık Telefonu Galaxy J7 İçin Güncelleme Yayınladı

Akıllı telefonları için sürdürdüğü güncelleştirme takvimiyle takdir toplayan Samsung, bugün herkesi şaşırtan bir harekette bulundu. Geçtiğimiz aylarda amiral gemisi modelleri için beş yıl boyunca güvenlik güncelleştirmesi ve 4 yeni Android güncellemesi sözü veren şirket, bunun da ötesine geçerek 7 yıl önce piyasaya sürdüğü telefonu için bir güncelleme yayınladı.