ABD, Ulusal Güvenlik Tehdidi Nedeniyle Kripto Paralara Yönelik İnceleme Başlattı

Yatırımcıların büyük kazançlar sağlamasının yanı sıra bazı yatırımcıların büyük zarara uğramasına neden olan kripto paralar, son zamanların en çok tartışılan yatırım araçlarından biri. Piyasalarda yaşanan gelişmelerden dolayı artık kripto paralardan artık pek söz edilmez oldu. Bu durumun nedenini bu içeriğimizde açıklamıştık.

26.09.2022 01:45:15 tarihinde yayınlandı.

Yatırımcıların büyük kazançlar sağlamasının yanı sıra bazı yatırımcıların büyük zarara uğramasına neden olan kripto paralar, son zamanların en çok tartışılan yatırım araçlarından biri. Piyasalarda yaşanan gelişmelerden dolayı artık kripto paralardan artık pek söz edilmez oldu. Bu durumun nedenini bu içeriğimizde açıklamıştık.

Kripto para dolandırıcılık olaylarının artışı, yaşanan manipülasyonlar, kripto piyasasına olan güvenin azalması gibi birçok neden insanların kripto paraya karşı biraz mesafe koymasına neden olmuştu. Bu durumun farkında olan hükümetler de vatandaşlarının mağdur olmaması için çeşitli adımlar atıyordu. Bir adımda Amerika Birleşik Devletleri’nden geldi.

ABD Savunma Bakanlığı’nın genel merkezi olan Pentagon, bazı kripto paraların ulusal güvenliğe bir tehdit oluşturup oluşturmayacağını görebilmek adına bir inceleme başlattı. Amerikan ordusunun kullanması için yeni teknolojiler üreten ve GPS, insansız hava araçları gibi teknolojilere sahip olan Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA), bakanlık için kripto pazarının büyük bir haritasını çıkaracak. Ajans yaklaşık bir sene süreceğini tahmin ettiği inceleme için Pentagon’a kripto pazarının iç işleyişine ilişkin ayrıntılı bilgi sunacak çeşitli araçlar da üretecek.

DARPA, inceleme ve haritalama işlemi için Inca Digital ile anlaştı. Inca Digital CEO’su Adam Zarazinski, şirketinin hükümetin kripto varlıkların nasıl çalıştığını daha iyi anlamasına yardımcı olacağına inanıyor. Ayrıca bu iş birliği ile kripto pazarında yaşanan dolandırıcılık ve hileli ticari faaliyetlerin daha kolay şekilde tespit edilmesi amaçlanıyor.  

İLGİLİ HABER Kanada'dan Kripto Para Yatırımcılarını 'Kendisinden Koruyacak' Düzenleme: 4'ü Hariç Tüm Kripto Paralara Sınırlama Getirildi

Yapılan bu anlaşma ve inceleme hamlesi, teröristleri ve ülkelere zarar verecek operasyonların finanse edilmesi için kripto para kullanan suçluları engelleme yöntemlerinden biri olarak görülüyor.


Kaynak webtekno.com

 

NASA, Mars Kayalarında Organik Madde Bulduğunu Açıkladı: Peki Şimdi Ne Olacak?

30 Temmuz 2020’de fırlatılan ve geçtiğimiz yılın şubat ayında Mars’a iniş yapan Perseverance uzay aracı, bugüne kadar birçok önemli gelişmeye ve keşfe imza attı. NASA’nın Mars’ta ilk kez helikopter uçurduğu bu görev, bugün Mars’ta yaşamın gerçekleşme olasılığına dair çok önemli bir ipucuna ulaştı.

Elon Musk, Yine Tek Bir Tweeti ile DOGEu Uçuşa Geçirdi

Time dergisi tarafından "Yılın Kişisi" seçildikten sonra tartışmaların odağına oturan milyarder iş insanı Elon Musk, artık alıştığımız hareketlerine bir yenisini daha ekledi. Uzun zamandır kripto para piyasasıyla ilgili önemli bir şey söylemeyen Musk, yaptığı son açıklamayla Dogecoin piyasasına adeta ilaç gibi geldi. Uzun zamandır yatay periyotta olan kripto para birimi, Elon Musk'ın yaptığı son açıklamadan sonra yüzde 30 civarı değerlendi.

Bu ne Hız? Marvels Spider-Man, Daha Steame Gelmeden Kırıldı Bile

Sony, Marvel Sinematik Evreni’nin en sevilen karakterlerinden biri olan Örümcek Adam’ı kullanabilmek için Disney ile anlaşmış ve 2018 yılında PlayStation 4’e özel olan bir Örümcek Adam oyunu yapmıştı. Marvel’s Spider-Man adıyla piyasaya çıkan ve oyunculardan oldukça olumlu yorumlar alan oyun, o kadar sevilmişti ki zamanında kullanıcıların PlayStation almasının başlıca sebeplerinden biriydi.