Gmail Hesabına Farklı Cihazlardan Nasıl Giriş Yapılır ve Şifre Değiştirilir? (Bilgisayar, Android ve İOS)

İlk kez 2004 yılında hayatımıza giren Google şirketinin kullanıcılarına sunduğu Gmail e-posta hizmeti, bugün dünya çapında milyarlarca kullanıcıya sahip. Yani şöyle bir etrafınıza baktığınız zaman pek çok kişinin bir Gmail hesabına sahip olduğunu görürsünüz. Kaldı ki Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız zaten Gmail adresiniz ve parolanızdan oluşan bir Google hesabına sahip olmalısınız.

2.04.2022 09:30:25 tarihinde yayınlandı.

İlk kez 2004 yılında hayatımıza giren Google şirketinin kullanıcılarına sunduğu Gmail e-posta hizmeti, bugün dünya çapında milyarlarca kullanıcıya sahip. Yani şöyle bir etrafınıza baktığınız zaman pek çok kişinin bir Gmail hesabına sahip olduğunu görürsünüz. Kaldı ki Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız zaten Gmail adresiniz ve parolanızdan oluşan bir Google hesabına sahip olmalısınız.

Bu kadar yaygın bir e-posta hizmeti olmasına rağmen hala pek çok kullanıcı Gmail hakkında yeterli bilgiye sahip değil. Gmail hesabı nasıl açılır, farklı cihazlarda nasıl giriş yapılır ve şifre nasıl değiştirilir gibi sorular hala birçok kullanıcı için merak konusu. Gelin bu merak üzerine gidelim ve Gmail hakkında merak ettiğiniz bütün soruların yanıtlarına bakalım. Bu yazı sonunda aklınızda tek bir soru işareti kalmayacak.

En basit tanımıyla Gmail, Google’ın e-posta hizmetidir. E-posta alıp göndermek için bir Gmail hesabınız olmalıdır. Ancak bir Gmail adresi sahibi olmanın anlamı bununla sınırlı değil. gmail.com uzantılı e-posta adresiniz sayesinde bütün Google hizmetlerini kullanabiliyorsunuz. Üstelik tüm bu hizmetlere aynı hesap üzerinden ulaşıyorsanız bu hesap ile giriş yaptığınız tüm cihazlarda senkronize olarak yaptığınız işlemleri görebilirsiniz. 

Yeni bir Gmail hesabı açmak istiyorsanız yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. gmail.com uzantılı e-posta adresiniz dışında paylaştığınız bütün bilgileri daha sonra değiştirmeniz mümkün. 

Bilgisayarda Gmail’e giriş yapmak için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. Gmail adresinize giriş yapmak için bilgisayarınızı kullanmak en kolay yöntemdir. Herhangi bir masaüstü internet tarayıcısı üzerinden bu adımları uygulayabilirsiniz. 

Android işletim sistemine sahip mobil cihazınızda zaten daha kurulum yaparken bir Gmail adresi eklersiniz ve tüm Google hizmetlerine bu adres üzerinden ulaşırsınız. Eğer bir Gmail adresi daha eklemek isterseniz yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli.

İOS’ta Gmail’e giriş yapmak için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. İlk adımları uygularsanız Gmail adresinize kendi mobil uygulaması üzerinden erişirsiniz. Diğer adımları uygularsanız iOS Mail uygulaması üzerinden erişirsiniz. Hangisini seçeceğiniz tamamen kullanıcı alışkanlıklarınıza bağlı bir durum.

Gmail şifre sıfırlama ve kurtarma işlemi için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. Bu işlemi gerçekleştirmek için daha önce mutlaka bir kurtarma e-postası ve telefon numarası eklemiş olmanız gerekiyor. Farklı bir cihazda Gmail adresinizle giriş yapmışsanız işler çok daha hızlı ilerleyecektir. 

Gmail şifre değiştirme işlemi için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterli. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda bu adımları uygularken sorun yaşıyorsanız Google Hesabım sayfasını kullanarak dilediğiniz mobil ya da masaüstü internet tarayıcısı üzerinden Gmail şifre değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.


Kaynak webtekno.com

 

Aşırı Isınmadan Yazılım Sıkıntılarına: Appleın Artırılmış Gerçeklik Setinin Bazı Sorunlar Sebebiyle Beklenenden Geç Çıkacağı İddia Edildi

Apple'ın bir tür sanal gerçeklik/artırılmış gerçeklik seti çıkaracağına dair söylentiler yıllardır ortalıkta dolaşmakta. Son gelen raporlar, teknoloji devinin şirketin ilk karma gerçeklik setini 2022 yılı içerisini piyasaya süreceği yönünde; ancak Bloomberg’e göre henüz geliştirme aşamasında olan ve bazı sorunlarla karşılaşan cihaz, Apple’ın tahmin ettiğinden daha geç çıkabilir. 

Powerbank mi Olduk Biz Şimdi: Parmak Uçlarımızdaki Terden Elektronik Cihazları Şarj Edecek Bir Teknoloji Geliştirdi

Elektriğe ulaşma imkanımızın olmadığı yerlerde, kullandığımız elektronik cihazları şarj edebilmemizi sağlayan birçok ürün piyasada bulunuyor. Bunlar genelde, güneş enerjisiyle çalışan veya hareket gerektiren cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Bunlardan hangisi olursa olsun, bu cihazların bizleri elektrik olmasa da başka kaynaklara bağımlı kıldığı ortada.