Instagrama Yeni Özellik: Başkasının Gönderisine Ekleme Yapılabilecek

Sosyal medya platformlarının ana gelir kaynaklarının reklamlar olduğunu biliyoruz. Instagram da reklam kanallarını geliştirmek için devamlı çaba harcayan platformlar arasında başı çekiyor. Bu amaçla yeni bir iş birliği özelliğini de test etmeye başladılar. 

31.10.2023 03:15:07 tarihinde yayınlandı.

Sosyal medya platformlarının ana gelir kaynaklarının reklamlar olduğunu biliyoruz. Instagram da reklam kanallarını geliştirmek için devamlı çaba harcayan platformlar arasında başı çekiyor. Bu amaçla yeni bir iş birliği özelliğini de test etmeye başladılar. 

Sosyal medya platformunun testlerine başlamak için yeşil ışık yaktığı yeni özellik ile birlikte kişiler ve kuruluşlar, diğer kullanıcıların gönderilerine fotoğraf ya da video ekleyebilecekler. Böylece iş birlikleri daha da öne çıkabilecek.

Platforma yeni eklenecek olan özellik hakkında açıklamalarda bulunan Instagram CEO'su Adam Mosseri, özelliğin nasıl kullanılabileceğini de açıkladı. Sıklıkla kaydırmalı gönderi olarak adlandırılan carousel gönderilerinde, gönderiyi paylaşan kişi isterse başkalarının da görsel ekleyebilmesine izin verecek.

İLGİLİ HABER Onlarca ABD Eyaleti, Metaya Dava Açtı: Çocukları Bilinçli Olarak Facebook ve Instagrama Bağımlı Hâle Getiriyor!

Gönderinin iş birliğine açık olması durumunda diğer kullanıcılar, sol altta yer alan "Gönderiye ekle" butonunu kullanarak gönderiye ek yapabilecekler. Diyelim ki bir doğum günü partisi yaptınız, arkadaşlarınız gönderiye kendi çektikleri video ve fotoğrafları böylece ekleyebilecek. 

Öte yandan görseller otomatik olarak eklenmeyecek. Gönderi sahibi, uygulamada kendi gönderisine eklenen tüm görselleri görebilecek ve hangilerinin eklenip eklenmeyeceğine de kendisi karar verecek. Böylece yeni özelliğin istenmeyen şekillerde kullanılmasının da önüne geçecek. Yani diyelim ki tuttuğunuz takım şampiyon oldu, birisi gelip araya troll troll görseller istese de koyamayacak. 

Instagram şu anda da içerik üreticilerinin birlikte gönderiler ya da reels videoları oluşturmasına izin veriyor. Son güncelleme ile birlikte ortak koleksiyonlar özelliği de kullanıma sunulmuş ve 250'ye kadar kişinin ortak bir şekilde görsel oluşturmasına ve görselleri kaydetmesine olanak sağlamıştı. 


Kaynak webtekno.com

 

Windows 11, Bilgisayarın Başından Kalktığınızda Özel Dosyalarınızı Otomatik Olarak Kilitleyebilecek

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft, son dönemde daha çok OpenAI üzerindeki yatırımları ve sahip olduğu hemen her uygulamaya ChatGPT'yi entegre etmesiyle gündeme geliyor olsa da şirket, Windows 11 üzerindeki çalışmalarına da devam ediyor. Windows 11 Insider Preview için yeni bir güncelleme duyuran şirket, önemli bir yenilik getiriyor.

Appleın Yüksek Fiyatla Satışa Sunacağı AR ve VR Gözlükleri, Beklenenden Erken Gelebilir

VR (sanal gerçeklik) ve AR (artırılmış gerçeklik) uzun zamandır gündemimizde olan ve teknoloji şirketlerinin sürekli bir adım ileriye götürmeye çalıştığı teknolojiler. Artık akıllı telefonlarımızla farkında olmadan bu teknolojileri kullanarak pek çok şey yapıyoruz. Yani aslında hayatımıza dahil olmuş durumdalar. Ancak VR ve AR kullanıcı bazında yarattığı büyük beklentiyi henüz tam olarak karşılamış değil. 

Gündemi Kaçırmayın: Google Haberler Ana Sayfaya Nasıl Eklenir?

Google şirketinin özelleştirilebilir haber akış hizmeti olan Google Haberler tıpkı Bundle mobil uygulaması gibi çalışıyor. Uygulama üzerinden belirli konuları ve kaynakları takip ederek yalnızca ilginizi çeken gelişmelerden haberdar olabiliyorsunuz. Anlık bildirim özelliğinin yanı sıra Google Haberler mobil uygulamasının widget’ını ana sayfanıza ekleyerek tüm gelişmeleri anlık olarak takip edebilirsiniz.