Pcific, Kadın VALORANT Takımıyla Avrupa’da Boy Gösterecek

2018’de kurulan ve Counter-Strike: Global Offensive, VALORANT ve PUBG gibi oyunlar dahil rekabetçi oyunlarda önemli başarılara ulaşan Pcific Espor, kadın VALORANT takımı kurdu. Takım, VALORANT’ın Avrupa’da düzenlenecek Game Changers 2023 turnuvasında boy gösterecek.

6.04.2023 05:00:28 tarihinde yayınlandı.

2018’de kurulan ve Counter-Strike: Global Offensive, VALORANT ve PUBG gibi oyunlar dahil rekabetçi oyunlarda önemli başarılara ulaşan Pcific Espor, kadın VALORANT takımı kurdu. Takım, VALORANT’ın Avrupa’da düzenlenecek Game Changers 2023 turnuvasında boy gösterecek.

Pcific Espor’un kadın VALORANT takımıyla katılacağı turnuva, G2 Gozen, Guild X, NAVI Celestials ve Ninjas in Pyjamas gibi dünya devlerinin de davetli olduğu toplam 64 takıma ev sahipliği yapacak. Turnuvanın açık eleme aşaması ve Pcific Espor’un ilk mücadeleleri, 5 Nisan’da başlayacak.

Deren “Cuaj” Ülgen’in koçluğunu üstlendiği kadın VALORANT takımının üyeleri şu şekilde:

Daha önce Oxygen Esports’un Türkiye’deki faaliyetlerinin yöneticiliğini yapan "Cuaj", koç olarak EMEA Challengers playoff’ları ve Türkiye’nin en büyük VALORANT ligi olan VALORANT Challengers Tour Türkiye turnuvası finali gibi pek çok başarıya imza atmayı başardı.

“shadsi”, kariyerine Pcific Espor ile 16 yaşında başladı. Espor sahnesinde hem yetenekli hem de en çok çalışan isimler arasında yer almayı başardı. Performansı nedeniyle şimdiden pek çok kulübün radarına girmiş durumda.

Daha önce İstanbul Wildcats kadrosunda oynamış 17 yaşındaki “nlykie”, espor kariyerini okul hayatı ile birlikte sürdürüyor. Ancak çalışma disiplini ve tutkusu ile maçlarda sürekli olarak rakiplerini bezdirmeyi başarıyor.

“Semilau”, Galacticos gibi takımlarda yer aldığı dönemde de sentinel rolünün üstatlarından olarak biliniyordu. Oyun içinde, koşullar ne olursa olsun stabil bir katkı sağlamaya, rolünü kusursuz oynamaya ve alandaki genç oyuncular için örnek alınacak bir isim olmaya devam ediyor.

Daha önce Exclusivo Esports takımında oynayan “ATE”, kariyer anlamında yaşadığı talihsizliklere rağmen kendini kanıtlamayı başardı. Pcific bünyesinde potansiyelinin zirvesine ulaşarak Valorant sahnesinin zirvesine yerleşme potansiyeli taşıyor.

Takımın beyni olan “Ixela”, daha önce İzmirspor Espor’da yer aldı. Oyun içinde aldığı kararlar ile takımına zafer kazandırmakla kalmıyor, aim anlamında da rakiplerine fark atıyor. IGL kıtlığı olan bir sektörde en iyi IGL’lerden biri.

VALORANT Game Changers 2023, açık eleme, grup aşaması ve playoff olmak üzere üç farklı aşamadan oluşacak. Açık elemelerde en iyi performansı sergileyen 16 takım, grup aşamasına yükselecek.

Grup aşamasının en iyi üç takımı playoff’lara ilerleyecek, her gruptaki en düşük performansı gösteren takımlar ise VCT GC EMEA: Contenders – Seri 2’ye düşürülecek.


Kaynak webtekno.com

 

Monster, İstediğiniz Bilgisayarda İstediğiniz Oyunu Test Edebileceğiniz Deneyim Mağazasını Açtı

Türkiye'nin önde gelen oyuncu dizüstü bilgisayarı üreticilerinden Monster, İstanbul Avrupa Yakası Deneyim Mağazası ve Teknik Servis Merkezi'ni tüketicilerin hizmetine açtı. Küçükçekmece’de bulunan mağaza, oyuncular için Monster markalı dizüstü bilgisayarların ve çeşitli aksesuarların nasıl bir deneyim sunduğunun çok daha iyi bir şekilde anlaşılmasını sağlayacak.