Profilinizi Hemen Kontrol Edin! Twitterda Silinen Tweet ve Retweetleri Geri Getiren Bir Hata Ortaya Çıktı

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter'da yeni bir hata tespit edildi. Bu hata, kullanıcılar tarafından silinen tweetlerin geri yüklenmesine neden oluyor. Eğer son dönemlerde Twitter hesabınızda temizlik yaptıysanız, profilinizi tekrar kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

23.05.2023 09:30:15 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter'da yeni bir hata tespit edildi. Bu hata, kullanıcılar tarafından silinen tweetlerin geri yüklenmesine neden oluyor. Eğer son dönemlerde Twitter hesabınızda temizlik yaptıysanız, profilinizi tekrar kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Twitter'daki hatayı tespit eden isim, The Verge ekibinden James Vincent oldu. 8 Mayıs'ta Twitter'daki tüm paylaşımlarını sildiğini anlatan Vincent, yaptığı kontrollerde geçmişte paylaştığı bazı tweetler ile yaptığı retweetlerin yeniden görünmeye başladığını ifade ediyor. 

Twitter'daki hatayı fark eden tek isim James Vincent değil. Merkeziyetsiz sosyal ağ Mastodon'da yapılan bir paylaşım, konunun farkında olan başka kullanıcılar bulunduğunu da ortaya koyuyor. Hatta bir kullanıcı, 17 Mayıs'ta yaptığı bir paylaşımda tam olarak şu ifadelere yer vermiş durumda: Kasım ayında tüm tweetlerimi sildim. Daha sonra Redact aracılığıyla ve tüm beğenilerimi, medyamı ve retweetlerimi de sildim. Bugün uyandım ve Twitter'ın 34 bin tanesini geri yüklediğini gördüm. Şimdi yeniden siliyorum. Bu, Twitter'ı neden hiç kullanmamanız gerektiğini gösteriyor.

İLGİLİ HABER Metanın Twitter Rakibi Olacak Yeni Uygulamasından İlk Görüntüler Geldi: İşte Sahip Olacağı Bazı Özellikler

Twitter'ın destek hesapları ile Elon Musk'ın paylaşımlarına baktığımızda, konuyla ilgili herhangi bir açıklama göremedik. Bu da Twitter ekibinin kullanıcıların tweet ve retweetlerini geri getiren hatadan haberdar bile olmadıklarını düşündürüyor. Ancak son dönemlerde Twitter'da temizlik yaptıysanız, bunları kontrol etmenizde fayda var. Başınız belaya girmesin...


Kaynak webtekno.com

 

6 ve 12 TBlik iCloud+ Abonelikleri Türkiyede Kullanıma Sunuldu: İşte Fiyatları!

iPhone 15 satışları için gün sayan teknoloji devi Apple'dan dikkat çekici bir hamle geldi. "Wonderlust" isimli etkinliğinde iCloud servisi için iki yeni abonelik paketi oluşturduğunu duyuran şirket, şimdi o paketleri kullanıcıların beğenisine sundu. Daha büyük depolama alanına ihtiyaç duyan Apple müşterileri, an itibarıyla 6 TB ve 12 TB kapasiteli paketleri satın alabiliyorlar.

EA, Gözünü Cüzdanımıza Dikti: Oyun Tarzınıza Göre ‘Ücretli’ İçerik ve Reklam Gösterecek Sistemin Patentini Aldı

EA Games’in paraya ne kadar paraya aç bir şirket olduğu gerçeği oyun camiası arasında bir şaka haline geldi. Oyuncular, gerek FIFA Ultimate Team gerek Battlefield Battle Pack gerekse Star Wars Battlefront olsun yıllardır EA Games’in oyunlarındaki oyun içi alışveriş sistemiyle alay ediyorlar. Ancak bu sefer EA gerçekten gözünü cüzdanlarımıza dikmiş gibi görünüyor.

WhatsApptan Hükümet Sansürlerini Aşmayı Sağlayacak Özellik Geliyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a iki yeni özellik geleceği ortaya çıktı. Uygulamanın "2.23.13.9" ve "2.23.13.10" kodlu Android beta sürümlerinde ortaya çıkan yeni özelliklerden bir tanesi, dünyanın her yerinde WhatsApp'ın kullanılabilmesini sağlayacak. Bir diğer özellik ise Android kullanıcılarına alıştıklarından farklı bir deneyim sunacak. Gelin WhatsApp'taki yeni özelliklere yakından bakalım.

Bugüne Kadarki En Yaşlı Galaksi Keşfedildi: Neredeyse Büyük Patlamayla Yaşıt!

Sonsuz evrenin yalnızca gözlemleyebildiğimiz kısmı bile bize her gün yeni sürprizler sunuyor. ‘Yalnızca gözlemleyebildiğimiz’ dediğimiz, çapı yaklaşık 93 milyar ışık yılı olan bu alanda bilim insanları, bu kez içinde bulunduğumuz Samanyolu Galaksisi’ne en uzak galaksiyi keşfetmeyi başardı. Galaksi hakkında edinilen ilk bilgilerse oldukça ilgi çekiciydi.