Starfieldda Yer Alan Birbirinden Şahane Göndermeler ve Easter Eggler: Breaking Bad de Var Yüzüklerin Efendisi de...

Oyun yapımcılarının, oyunlarına birçok gizli detay ve easter egg koyduğunu biliyoruz. Oyuncular olarak, en ufak detay bile bulmak veya öğrenmek bizi ya şaşırtmıştır ya da yüzümüzde ufak bir tebessüm oluşturmuştur.

23.09.2023 21:30:12 tarihinde yayınlandı.

Oyun yapımcılarının, oyunlarına birçok gizli detay ve easter egg koyduğunu biliyoruz. Oyuncular olarak, en ufak detay bile bulmak veya öğrenmek bizi ya şaşırtmıştır ya da yüzümüzde ufak bir tebessüm oluşturmuştur.

Bethesda’nın genelde her oyununda bu tarz sürprizlere rastlamamız mümkün. Bu yüzden Starfield da bizim için bir istisna değil. Yeterince meraklıysanız, bu uzay temalı oyunda önceki Bethesda oyunlarına ve birçok olaya göndermeler bulabilirsiniz. İşte onlardan öne çıkanlar:

Starfield’da New Atlantis’te bulunan UC Dağıtım Merkezi'ne giderseniz, Johann adında bir NPC ile karşılaşacaksınız. Johann ile karşılaştığınızda size Yerleşik Sistemler arasında ürün teslim etme tutkusundan bahsedecek. Onunla sohbette ne kadar ileriye giderseniz, video oyunu olan Death Stranding’deki bir postacıya gönderme yaptığı o kadar netleşiyor.

Konuşma bitiminde Johann ‘’Keep on, keeping on. (Devam edin, devam edin.)’’ diyerek, Death Stranding oyuncularına tatlı bir gönderme yapıyor. Death Stranding’in yapımcısı olan Hideo Kojima (Kojima Productions) ve Bethesda ile arasındaki dostluğu ve saygıyı gösteren hoş bir dokunuş olmuş.

()

Yüzüklerin Efendisi’nde Sam, Gollum’a patatesin ne olduğunu anlatırken ‘’Po-Tay-Toes! Boil ‘em, mash ‘em, stick ‘em in a stew.’’ dediği sahne, bir ara internet meme’i haline gelmişti.

Bethesda da bunu, Starfield’daki patateslerin açıklamasına ‘’haşlanır, püre haline getirilir, güveçte kullanılır’’ yazarak, Yüzüklerin Efendisi: İki Kule sahnesine açıkça bir göndermede bulunuyor.

Bethesda, Starfield’ı E3 2018’de duyurduğunda, dünyanın her yerindeki oyuncuları hem sevindirdi hem de şaşırttı. Farklı geliştiricilerin yaptığını varsaymazsak, Bethesda’nın kendi geliştirip yayınladığı en son oyun, 10 Kasım 2015’te yayınlanan Fallout 4’tü (O sırada Fallout 76 daha yayınlanmamıştı).

Uygulama yapımcısı Alex Hay, Mart 2023’te, Eylül 2022 itibarıyla akciğer kanseri tedavisini bıraktığını ve palyatif bakıma başladığını duyurdu. Duyurudan birkaç gün sonra vefat eden Hay, Starfield projesini yıllardır takip ediyordu. Bunun üzerine Bethesda onu Starfield kuralları çerçevesinde ölümsüzleştirmeye karar verdi.


Kaynak webtekno.com

 

AMDden Bütçe Dostu İki Yeni GPU Geliyor

Etrafta AMD'nin bir çift cüzdan dostu grafik kartı geliştirmiş olduğu söylentileri dolaşıyor. Söylentilere göre RX 6500 XT ve RX 6400 isimli GPU’lardan ilki önümüzdeki ocak ayı içerisinde satışa sunulacak.