WhatsApp, Birden Fazla Grubu Birbirine Bağlayacağınız Topluluk Özelliğini Tanıttı

Geçtiğimiz günlerde yeni gelen özellik sayesinde yöneticiler, gruba kişi ekleme/çıkarma, grubu silme gibi özelliklere ek olarak daha fazla “yönetme” şansına sahip oldu. Mesajları herkes için kimin sildiği ise “…….. adlı yönetici tarafından silindi” notuyla görülmeye başlandı.

16.02.2022 02:45:01 tarihinde yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde yeni gelen özellik sayesinde yöneticiler, gruba kişi ekleme/çıkarma, grubu silme gibi özelliklere ek olarak daha fazla “yönetme” şansına sahip oldu. Mesajları herkes için kimin sildiği ise “…….. adlı yönetici tarafından silindi” notuyla görülmeye başlandı.

Şirket yeni özellik ve iyileştirmeler üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni güncellemede, uygulamanın iyileştirilmesine ek olarak bir de yeni özellik eklenecek. Bu özellik ise yöneticiler tarafından birden fazla grubu aynı anda ekleyebilecek.

WABetaInfo, iOS için WhatsApp'ın 22.4.0.75 beta sürümünde Community (topluluk) özelliği hakkında bir ekran görüntüsü paylaştı. Ayrıca WABetaInfo bu özelliği şöyle açıkladı;

İLGİLİ HABER WhatsApp’a Grup Yöneticilerinin Yetkisini Arttıracak Yepyeni Bir Özellik Geliyor

WhatsApp Communities (topluluklar), grup yöneticilerinin aplikasyonda tüm yönetici olduğu gruplarda daha çok yetki vermesi de kuvvetle muhtemel. geçtiğimiz Aralık ayında da WABetaInfo, WhatsApp topluluklarının nasıl çalışacağı hakkında bir detay daha paylaşmıştı. Bu detay ise; Topluluk gruplarında Topluluk simgesi için yöneticiler kendilerine özel bir simge koyma hakkına sahip olacak.

Toplulukta, aynı normal bir grup sohbetinin adı ve bir açıklamaya yazabileceğiniz seçenekler olacak. Yöneticiler topluluk grubunun ve açıklamasını yazdıktan sonra, toplulukta en fazla 10 grubu bağlayabilecek. WhatsApp, bu topluluk özelliğini davet seçeneği ile çalıştırması kuvvetle muhtemel. Topluluk seçeneğinin WhatsApp tarafından ne zaman güncelleme olarak piyasaya süreceği hakkında henüz bir bilgi yok. Geldiğinde sizleri haberdar edeceğiz.


Kaynak webtekno.com

 

CIAin de Siber Güvenlik İçin Reklam Engelleyici Kullandığı Ortaya Çıktı

Pek çok insan reklam engelleyici uygulamalar kullanıyor. Genel olarak sağdan soldan çıkan reklamların rahatsız ediciliğini bir kenara bırakırsak, pek çok kişi bu uygulamaları aslında siber güvenlik için de kullanıyor. Zira kötü niyetle kullanılabilen bazı reklamlar bilgisayarlara sızılmasına ya da hassas bilgilerin sızdırılmasına neden olabiliyor. 

Rusya, Uluslararası Uzay İstasyonunun Bölündüğü Tehdit Gibi Bir Video Paylaştı

Geçtiğimiz günlerde sizlerle bir haber paylaşmıştık. Bu haberde Rusya Uzay Ajansı başkanı Dmitry Rogozin, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun yörüngedeki rotasının düzgün bir şekilde kontrol edilebilmesi için Ruslara ihtiyaç olduğunu ve uzay programlarına herhangi bir ambargo uygulanması durumunda Uluslararası Uzay İstasyonu’nun Avrupa veya ABD’nin üzerine düşebileceğini söylemişti.

Xbox Uygulaması, Bilgisayarınızın İstediğiniz Oyunu Çalıştırıp Çalıştıramayacağını Gösterecek

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'un PC'ler için geliştirdiği Xbox uygulaması güncellendi. Bu güncelleme, uygulamaya çok önemli bir yenilik getirdi. Öyle ki artık Xbox uygulaması üzerinden bir oyunun bilgisayarınızda çalışıp çalışmayacağını rahatlıkla görebileceksiniz. Gelin bu yeni özelliğin detaylarına hep birlikte bakalım.