Xte Her Paylaşımdan Para Kazanma Devri Sona Erdi: İşte Elon Muskın Kaosa Gebe Yeni Kararı

Milyarder iş insanı Elon Musk, dünyanın en büyük mikroblog platformu X ile ilgili önemli bir karar aldığını açıkladı. Elon Musk'ın platformdan yaptığı açıklamaya göre X'in para kazandırma özelliği, artık paylaşımların niteliğini de önemseyecek. Yani her paylaşımdan para kazanma dönemi sona eriyor.

31.10.2023 03:15:07 tarihinde yayınlandı.

Milyarder iş insanı Elon Musk, dünyanın en büyük mikroblog platformu X ile ilgili önemli bir karar aldığını açıkladı. Elon Musk'ın platformdan yaptığı açıklamaya göre X'in para kazandırma özelliği, artık paylaşımların niteliğini de önemseyecek. Yani her paylaşımdan para kazanma dönemi sona eriyor.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre "Topluluk Notları" tarafından düzeltilen içerikler, artık para kazandırmayacak. Elon Musk, bu kararı dezenformasyonla mücadele edebilmek adına aldıklarını açıkladı. Artık bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde yanlış bilgi yayan kullanıcı, X'te o paylaşım için para kazanamayacak. Elon Musk'ın yeni kararı, bazı tartışmalarla birlikte geldi.

X'in uzun zamandır hayatımızda olan Topluluk Notları özelliği, dileyen kullanıcıların paylaşımlar üzerinde düzeltme yapmalarını sağlıyor. Bunun faydasını en çok da büyük toplumsal olaylar yaşandığı zaman görüyoruz. Bazı kesimler, yanlış bilgi yaymak için bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde paylaşım yapabiliyorlar. İşte bu paylaşımlar, dileyenlerin kayıt olabildiği "Topluluk" tarafından düzeltilebiliyor. Düzeltme yapılan bir paylaşım ile ilgili olarak da paylaşımın altında bir bölüm bulunuyor ve olayın aslı açıklanıyor.

İLGİLİ HABER Elon Musk, X’in En Büyük Rakiplerini Açıkladı: YouTube ve LinkedIn Var, Threads Yok!

İşte Elon Musk'ın kararı da tam olarak bununla ilgili. Ancak burada önemli sorun var. "Topluluk" kaydı yaptıran bazı kullanıcılar, bazı içerik üreticilerin yaptıkları paylaşımlar için bilerek düzeltme yapabilirler. Buradaki amaç, içerik üreticinin para kazanmasını engellemek olabilir. Bununla ilgili de konuşan Elon Musk, sistem açık kaynak kodlu olduğu için bunun önüne geçilemeyeceğini belirtiyor. X ile ilgili yeni karar, büyük bir kaosa gebe gibi görünüyor.


Kaynak webtekno.com

 

SpaceX, Dünyanın Her Yerinde Starlinke Bağlanılabilecek Bir Paket Test Ediyor (Fiyatına Bakmayın)

Elon Musk'ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX'in üzerinde çalıştığı projelerden bir tanesi de Starlink. En basit anlatımıyla Dünya'nın yakın yörüngesine yerleştirilmiş binlerce uydudan internet erişimi sağlamaya imkan tanıyan bu proje, dünyanın pek çok yerinde aktif olarak kullanılıyor. Hizmetin yakın bir gelecekte Türkiye'ye gelmesi de bekleniyor.

James Webbden Bir Büyüleyici Fotoğraf Daha: Karşınızda Adeta Bir Yıldız Fabrikası Olan Tarantula Bulutsusu

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) uzaya gönderdiği ve hizmete girdiği ilk günden beri de uzayın derinlikleri ile ilgili çok büyük işlere imza atan James Webb Uzay Teleskobu, bir kez daha üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirdi. 10 milyar dolara mal edilen ve bugüne dek uzaya gönderilen en güçlü teleskop olan Webb, bu kez de "Tarantula Bulutsusu"nun fotoğrafını çekmeyi başardı.

İptal Edilen 12 GBlık RTX 4080in Yerini Alacak RTX 4070 Tiın Çıkış Tarihi Sızdırıldı: Beklediğimizden Daha Erken Gelebilir!

Teknoloji devi NVIDIA, geçtiğimiz eylül ayında fiyatıyla ülkemizdeki müşterilerin moralini bozan yeni ekran kartları RTX 4090 ve RTX 4080’i resmen tanıtmıştı. Ancak daha sonra gelen bilgiler,  RTX’in 12 GB’lık versiyonunun iptal edileceğini ortaya koymuştu. Bunun nedeni ise 16 GB’lık versiyon ile aralarında ciddi bir farkın olmasıydı.